Příprava skladů na sezónu. Sleva 20% téměř na vše kód: sklady20
Zákaznická podpora:+420 735 157 165

Ozdobte si s námi Velikonoce!

6 nápadů na okouzlující velikonoční dekorace

Jaro a s ním spojené Velikonoce se kvapem blíží. Ať už jsou pro vás Velikonoce svátky jara, nebo podle křesťanské tradice svátky umučení a vzkříšení Ježíše Krista, je právě teď nejlepší čas chystat se na jejich příchod! Jak? Přece vkusnou dekorací!

Každá velká událost si žádá krásnou výzdobu, ať už jde o Vánoce, oslavu narozenin, nebo v našem případě o Velikonoce. Proto Vám přinášíme exkluzivní nabídku skleněných, ručně malovaných velikonočních ozdob, které dodají šmrnc každému koutu Vašeho domova. Právě vajíčka různých velikostí, barev i vzorů, kuřátka, slepičky, ale i zajíčci a další ozdoby, které Vám nabízíme, vhodně doplní a rozzáří každou jarní či Velikonoční dekoraci. Aby pro vás velikonoční zdobení byla hračka, přinášíme hned několik tipů na stylové a vkusné dekorace, které nejen potěší Vaše oko, ale i mile překvapí každou návštěvu!

Začněme hned u vstupu do Vašeho domova. Dekorativní věneček z proutí, ať již v přírodních hnědavých tónech, nebo v moderní bílé je již mnoho let nehasnoucí stálicí, který snadno seženete v každém květinářství. Protože samotný korpus věnečku je poněkud strohý, můžeme k němu volit výraznější prvky, které jej rozjasní: doprostřed samotného věnečku proto směle zavěste naše skleněné zajíčky, kuřátka či kachničky. Máte-li ovšem raději střídmější výzdobu, nebojte se zavěsit na dveře třeba jen malou snítku kočiček, nebo březovou větvičku, na níž připevněte dvě nebo tři ručně malovaná vajíčka. Ať se již rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nezapomeňte Vaši dekoraci doplnit vesele vzorovanou mašlí!

Pokud se Vám ale zdají všemožné věnce i větvičkové dekorace na dveřích příliš okoukané, máme pro vás tip, který Vám dveře ozdobí nejen na Velikonoce, ale na celé jaro! Místo věnce zavěste na dveře zavřený tyčový deštník a naplňte jej umělými tulipány tak, aby z deštníku koukaly jejich hlavičky. V horních dvou třetinách deštník převažte mašličkou, která jednak udrží tulipány na svém místě, jednak krásně dozdobí celou dekoraci. V období Velikonoc na mašli nezapomeňte připevnit pár skleněných vajíček v barevném tónu tulipánů. Skvěle se pro tuto dekoraci hodí pastelové odstíny zelené, růžové, žluté i světle modré.

Ke vstupním dveřím, ale i na poličku či menší stolek se skvěle hodí tzv. vajíčkovník. Jestliže rádi trávíte čas venku, spojte příjemné s užitečným a vyrazte si na procházku do přírody, nejlépe k nějakému potoku či říčce, kde vrbové či březové proutky snadno seženete. (Pokud ovšem nejste příznivcem jarních výletů, větvičky lze jistě zakoupit i v květinářství.) Větvičky následně vhodně zkraťte a vložte do vázy. Proutky krásně rozveselíte zavěšením našich skleněných velikonočních vajíček, která u nás můžete zakoupit i v barevně vyladěných a zároveň cenově výhodných sadách.

Tip: Pokud se Vaše váza s proutky převrací, naplňte její dno kamínky, které můžete překrýt umělým mechem. Pokud kamínky nelahodí vašemu oku, obalte spodní část jutou nebo jinou látkou a převažte přírodním provázkem či mašličkou.

 

Právě designové ručně malované sady velikonočních vajíček se též skvěle hodí pro tvorbu luxusní velikonoční girlandy. Stačí vzít tenkou mašličku, bavlnku nebo přírodní provázek a velikonoční vajíčka na ni v pravidelných rozestupech přivázat. Taková velikonoční girlanda skvěle navodí sváteční jarní atmosféru a rozveselí každý prostor. Skvěle se bude vyjímat třeba v okně, nebo na zdi nad jídelním stolem.

Mezi našimi posledními nápady nesmí chybět tip ke zdobení jedné z nejdůležitějších částí každého domova, kde se schází celá rodina – tedy zdobení jídelního stolu. Na dekoraci stolu se skvěle hodí zajímavá skleněná či dřevená miska osázená jarními cibulovinami, jako jsou hyacinty nebo narcisky. Pokud se Vám hlína zdá jako příliš surový materiál pro dekorování stolu, překryjte ji umělým mechem. Naše ústy foukané, ručně malované velikonoční figurky naaranžujte okolo a užijte si jemný punc jarní harmonie přímo na Vašem stole.

Tip! Máte-li doma malé děti, zkombinujte figurky tak, aby vytvořily celou rodinu jednoho druhu zvířátek. Rázem se taková dekorace stane předmětem velké radosti a mnoha fantazijních vyprávění.

 

Tip! Nechcete-li kupovat cibuloviny, snadno si můžete vypěstovat vlastní zelenou zahrádku zasetím obilnin nebo řeřichy, kterou můžete později zužitkovat i v kuchyni.

 

Ať už se rozhodnete pro výrobu kterékoliv dekorace za použití našich velikonočních ozdob, nebo dokonce vymyslíte vlastní, přejeme Vám příjemné tvoření a hezké Velikonoce plné slunce, pohody a radosti ze setkání se svými blízkými!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz