Zákaznická podpora:+420 735 157 165

Historie

HISTORIE VÝROBY

Ruční výroba, víc než 100 let tradice

Zdá se to až neuvěřitelné, ale opravdu je to více než 100 let, co náš pradědeček Václav Berger začal obchodovat se sklem.

Pradědeček ovšem nezačal hned s výrobou vánočních ozdob, na úplném počátku, roku 1910, obchodoval se skleněnými korálky.

"Stále vyrábíme tradičním způsobem, tak, jak začal náš pradědeček."

Roku 1930 pradědeček začal s ruční výrobou vánočních ozdob. Později měl podnik dvě provozovny.

O nás
O nás
VYTRVALOST

Těžké časy

Svého podnikání nezanechal ani v období první světové války, kdy byl nucen narukovat. Živnost a výchovu svých čtyř synů nechal spravovat svoji manželku Marii. Svými dopisy z války ji instruoval, jak má obchod vést, jak kupovat, kdy a kolik prodávat.

"Ve svém počínání byl úspěšný a velmi vytrvalý."

Po válce se opět k obchodu vrátil, v polovině dvacátých let však přichází krize sklářského řemesla. Východisko nabízí Sklářský ústav v Hradci Králové zavedením nových výrobků foukaných vánočních ozdob.

ZDOKONALENÍ VÝROBY

Jak vznikla záponka?

V roce 1934 Josef Berger, druhý nejstarší syn Václava Bergera, zavedl do praxe zavěšování ozdob na záponku s vidlicovým pérkem, jako ji znáte doposud.

Zdokonalil výrobu o stříbření ozdob a inovoval hořák na sklo.

"Není to pro nás práce, ale poslání."

Roku 1948 byl podnik znárodněn. Václav Berger jako původní majitel musel ve zcizeném podniku pracovat jako skladník. Stejně i syn Jaroslav zůstal po celý život pouze zaměstnancem nově vzniklého sklářského podniku.

O nás
O nás
SOUČANOST

Manželé Juklovi

Miroslava Juklová je vnučkou zakladatele podniku Václava Bergera. Rodinnou tradici obnovují v malých prostorách rodinného domu.

"Udržet rodinnou tradici!"

V současné době řídí firmu již 5. generace rodiny Bergerových – Romana a Martin Juklovi se synem Pavlem Joskou.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz